Stane se!

19. DIVADELNÍ SEZÓNA 2022/2023Stalo se!REPRÍZY NA POSPAS V BUČOVICÍCH (12.10.), BYSTRÉM U POLIČKY (22.10.), BRNĚ (26.10), OLŠANECH (29.10.), TŘI POVĚSTI - PREMIÉRA

Premiéra představení TŘI POVĚSTI - čtvrtek 5. října 2022 v 18.00
V pátek 23. září 2022 jsme odehráli derniéru představení Jedna statečná. Bylo to opět skutečně kovbojsky divoké představení! Publikum se bavilo vtipnými scénami i s napětím očekávalo, jak celý hodinový příběh skončí. Teď už herci budou pro Vás zkoušet nové představení, které se uskuteční na jaře 2023. Máte se opět na co Těšit.


Ve čtvrtek 8. září 2022 jsme zahájili 19. divadelní sezónu. Počasí bylo vrtkavé a tak jsme se rozhodli pro variantu ve Velkém sále Záložny. Sešli se herci ze všech ansámblů. Zpívala Eva Kyjovská, Barbora Lošťáková, Jakub Libánek, Lukáš Oleják, ROUSING, provázel Daniel Horčička. Nechyběl ani Rejža David Kříž, který všechny přivítal a překvapil superkrátkým proslovem. Sezónu s námi po osmé otevřel místostarosta města Rousínova pan Zdeněk Šedý. A teď již hurá na premiéry a reprízy představení. 


JAKUB KŘÍŽ PŘIPRAVIL PRO 19. DIVADELNÍ SEZÓNU NOVOU GRAFICKOU PODOBU LOGA


18. DIVADELNÍ SEZÓNA 2021/2022


TŘETÍ ROČNÍK ROUSÍNOVSKÉHO DIVADELNÍHO FESTIVALU ZA NÁMI! 17. - 24. ČERVNA 2022


DUCHOVÉ - PREMIÉRA

Obnovená premiéra představení Duchové sklidila úspěch nejen u žáků druhého stupně ZŠ Rousínov, ale také               u dospělého publika. Uskutečnila se 20. května 2022 v 19.00 ve Velkém sále Záložny v Rousínově. 


TŘI POVĚSTI 

Derniéra Tří pověstí se povedla na výbornou! Nejmladší D.A.V.Aci ji odehráli 27. a 28. dubna 2022 v Rousínově. Celkem pět představení pro ZŠ Rousínov, ZŠ Bohdalice, Folklorní soubor Bystrouška z Bílovic n. Svitavou.ZBOJNÍK Z HANÉ 

Na světový den divadla (neděle 27. března 2022)  připadla derniéra Zbojníka z Hané!


JEDNA STATEČNÁ

Na třetí pokus se D.A.V.Acká mládež dočkala premiéry westernové zpěvohry Jedna Statečná! A bylo to skutečně kovbojsky divoké představení! Publikum se bavilo vtipnými scénami i s napětím očekávalo, jak celý hodinový příběh skončí. Sál Záložny byl vyprodán a publikum nadšeně tleskalo. Nová generace herců přilákala i spoustu nových diváků z Brna. Protože se jednalo o přeloženou premiéru, která měla letošní divadelní sezónu zahájit, promluvil před začátkem představení i místostarosta města pan Zdeněk Šedý a také Rejža David Kříž, který celé představní napsal, zhudebnil a režíroval. Krásné a mnohdy i překvapivé herecké výkony odvedla celá herecká skupina (věk 14 - 20 let) ve složení Anna Hofmanová, Daniel Horčička, Radka Pospíšilová, Daniel Jan Chromý, Ondřej Jakub Chromý, Kristýna Horčičková, Michal Smítal, Marlene Anna Bílková, Kateřina Machálková, Adéla Šeligová, Adéla Čáslavová, Zuzana Dolejší, Valentýna Procházková a Filip Suchomel. Druhá repríza představení se v Rousínově uskuteční až v úterý 21. června 2022 na třetím ročníku Rousínovského divadelního a folklorního festivalu. Součástí večera bude i beseda s herečkou Bárou Štěpánovou. 


ROUSING

Rousínov má nový ženský pěvecký sbor. Slavnostní uvádějící koncert se uskutečnil ve čtvrtek 17. března 2022 v 18:00h v obřadní síni staré Radnice v Rousínově. Za přítomnosti nejen nadšených diváků, ale také starosty města - pana Jiřího Lukáška, místostarosty města - pana Zdeňka Šedého a vedoucí odboru školství a kultury - paní Elišky Škrobové, zahájil svoji činnost nový soubor, jehož prvními členkami jsou Eva Kyjovská, Markéta Slavíková, Jitka Modlitbová, Vendula Hnízdilová, Barbora Lošťáková, Tamara Mezihoráková, Jitka Chlupová, Šárka Rožnovská, Kateřina Šmehlíková, Simona Hýža a Kateřina Králová. Slovem provázela Kristýna Horčičková a na klavír doprovodila klavíristka Lucie Kubátová. Řídil Rejža David Kříž. Koncert souboru ROUSING byl prvním z pěti projektů, které si soubor D.A.V.A pro 800. výročí od první historické zmínky o městě připravil. Soubor je určený dívkám a ženám ve věku od 18 do 45 let. 


BENEFICE PRO UKRAJINU

V pátek 7. března 2022 jsme se zúčastnili Benefičního koncertu na podporu Ukrajiny.