Odehrálo se!

20. DIVADELNÍ SEZÓNA 2023/2024

Přátelé, v pátek 3. května ožila opět rousínovská Záložna westernem. Tentokrát se ale představila DAVAcká mládež s představením Zlatá horečka! Děkujeme, že jste u toho byli! Pokud jste však neviděli, nezoufejte! DAVAcká mládež odehraje své představení i v rámci Rousínovský divadelní a folklorní festival. Budeme se Těšit na Vás! Vstupenky zakoupíte v sekci vstupenky.  Foto: Miroslava Vymětalová


Drazí diváci, tak už se nám to blíží! Již příští pátek, 3.5. se rousínovská Záložna promění ve westernový Saloon plný pistolníků, zlatokopů a kankánových tanečnic! Obnovená premiéra Zlaté horečky už je na spadnutí! Vzpomínáte si na původní verzi této autorské hry Jakuba Libánka, kterou jsme uvedli v roce 2016??  


Ve čtvrtek 25. a v pátek 26. 4. Vám svoje herecké výkony předvede nejmladší ansámbl D. A. V. A Rousínov! Přijdete je podpořit? Vstupenky k zakoupení na místě, před představením. 


Velké díky za doslova nacpaný sál, skvělou atmosféru a nekončící závěrečný potlesk, Bílovice nad Svitavou!  


Hodějice, děkujeme! Za pozorné publikum i péči.  Už teď se těšíme na další setkání. 


Děkujeme za hojnou účast a krásnou atmosféru při pátečním koncertě Rousingu v Olšanském kulturním domě! 


Naší druhou březnovou zastávkou budou BÍLOVICE NAD SVITAVOU. Potkáme se zde v neděli 24. března. Vstupné 100Kč (pouze na místě). Už se na vás moc těšíme!  


V březnu nás čekají hned dva divadelní zájezdy s představením Jedna statečná. První zastávkou budou Hodějice, a to v sobotu 23. března. Vstupenky budou k zakoupení pouze na místě. 


Drazí diváci, po menší pauze jsme zpět!15. března se na vás bude těšit náš ženský pěvecký sbor Rousing, a to v krásném kulturním domě v Olšanech! Vstupenky budou k dispozici na místě. Těšíme se na vás! 


Nejdražší diváci, děkujeme za Vaši přízeň v roce 2023 a těšíme se na další krásná setkání i v roce následujícím. Vše nejkrásnější do roku 2024 přeje D.A.V.A Rousínov, Rousing a Divadlo 2-15.


Poslední vánoční koncert v tomto roce je za námi. Děkujeme všem, kteří si s námi přišli užít a vychutnat druhý svátek vánoční. Už ted se těšíme na další setkávání v novém roce! DAVA Rousínov& Rousing.Nezapomeňte, už příští úterý, na Štěpána, se sejdeme v rousínovském kostele sv. Václava, na vánočním koncertě s Rousingem. Začínáme v 18h. Vstupné 80Kč


Tak vánoční koncertování máme úspěšně za sebou. Mockrát děkujeme za vaši hojnou účast a především za to, že jsme společně mohli strávit příjemný předvánoční čas. Rousínovský koncert byl doplněn také o projekci fotografií z letošních akcí a představení. Za tuto perfektní dokumentaci patří speciální dík naší dvorní fotografce Miroslava Vymětalová. A pokud jste náááhodou nestihli nebo vám to nestačilo, můžeme se potkat 26.12. na našem tradičním štěpánském koncertu v kostele sv. Václava v Rousínově.


O víkendu jsme doprovázeli rozsvěcování vánočních stromů! V sobotu poprvé na Špilberku Hrad Špilberk - Spilberk Castle a v neděli již tradičně v Rousínově. Zima sice byla veliká, ale podpořila ještě více vánoční atmosféru. A náš Rejža, s Lukášem Olejákem a Barčou Lošťákovou to zvládli skvěle!


A komu nestačila Královna sněhu, může s navozováním vánoční atmosféry pokračovat na již tradičním vánočním koncertu Davida Kříže a jeho hostů! Za doprovodu vynikající klavíristky Lucie Kubátové a mistrovských houslí Jitky Břízové. 14.12. v Brně a 16.12. v Rousínově!


Tak je to za námi! 3 dny 9 představení a neuvěřitelných 964 diváků!!! Opravdu upřímně DĚKUJEME! Moc si vážíme vaší podpory. Doufáme, že jste si představení užili a že jste nasáli už zimně - vánoční atmosféru (kdo byl, tak ví, že nakonec vše dobře dopadlo, i když na videu to vypadá poněkud dramaticky )


KRÁLOVNA SNĚHU! Příběh o moci, bezmoci a pomoci...Krásné muzikálové představení pro celou rodinu na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena! Příběh Kaje a Gerdy v upravené verzi pod režijní taktovkou Davida Kříže. Přijďte strávit předvánoční čas v kouzelném světě zimní královny! Hrajeme pouze TŘI představení! 22.,23. a 24.11. 2023 !


Jedno velké D-Ě-K-U-J-E-M-E, Komořany! Nejen za naplněný sál až po strop ale především za vaše vřelé ohlasy. V roce 2023 to bylo poslední představení muzikálu Jedna statečná. Pokud byste však měli zájem, abychom zahráli i u vás v obci nebo v rámci např. kulturního festivalu, neváhejte nás kontaktovat.  


Poslední možnost v tomto roce užít si westernový muzikál Jedna statečná bude v neděli 5. listopadu 2023 v 17 hodin. V Komořanech! Vstupenky budou tentokrát pouze na místě.


Co dodat? Bylo to... dechberoucí! Upřímně mockrát děkujeme za včerejší jedinečnou atmosféru, kdy jsme se všichni sešli na jednom podiu pří představní Melodramů. Děkujeme také za krásnou spolupráci s Divadlem 2-15.


Vážení diváci, naše specialitka je opět tady! Představení MELODRAMY, které jsme letos premiérovali na Rousínovský divadelní a folklorní festival bude mít první reprízu v pátek, 3.11. v Rousínově. POZOR!! Jelikož se jedná o netradiční formu, kdy se jeviště i hlediště propojí, a prostor bude značně komorní, je POČET VSTUPENEK OMEZEN.


Tak už i v Bystrém máme svoje věrné fanoušky! Velké díky za hojnou účast, upřímný smích a přátelské zázemí. teď se těšíme na příští rok. 


Velké DÍKY vám všem, kteří jste nám včera v Brně vytvořili tak úžasnou atmosféru! Moc si vážíme toho, že máme tolik příznivců i mimo naši domovskou základnu. Závěrečná standing ovation už byla jen třešničkou na dortu.  


Ladies and gentlemen, vítejte v městečku Rouseen New City. V městečku, plném rozmanitých postav, které se spolu setkají v zápletce s několika nečekanými zvraty. Westernové muzikálové představení "Jedna statečná" je výročním titulem, se kterým vyráží nejstarší ansámbl D.A.V.Aků do jubilejní 20. divadelní sezóny. Autorská divadelní hra režiséra David Kříž se nese v duchu stylistiky divokého západu.


Bučovice, DĚKUJEME! Vyprodaný sál, úžasná atmosféra a podpora. Jste báječné publikum a my se za vámi moc rádi vracíme! Děkujeme také naší patronce, skvělé a energické herečce, paní Nele Boudové za milé setkání.   


Jak jsme předesílali, zveme Vás na Festival ochotnických divadel M. Doležala v Bučovicích, kde budeme hrát nový westernový muzikál Jedna statečná. V pondělí, 16.10., v 19h. Vstupenky jsou v prodeji v KIC Bučovice nebo přímo na místě. 


Tak první premiéra naší jubilejní sezóny je za námi! Mockrát DĚKUJEME za plný sál, skvělou atmosféru a Vaši podporu, milí diváci! Budeme rádi, když se s námi podělíte o Vaše dojmy z představení. Kdo nestihnul včera, nemusí zoufat- 16.10. hrajeme v Bučovicích, v rámci Festival ochotnických divadel M. Doležala.


Ladies and gentlemen, vítejte v městečku Rouseen New City. V městečku, plném rozmanitých postav, které se spolu setkají v zápletce s několika nečekanými zvraty. Westernové muzikálové představení "Jedna statečná" je výročním titulem, se kterým vyráží nejstarší ansámbl D.A.V.Aků do jubilejní 20. divadelní sezóny. Autorská divadelní hra režiséra David Kříž se nese v duchu stylistiky divokého západu. 


Tak to jsou oni! Naši nejmladší "daváci", kteří už pilně opakují představení "Dvě povídky", jehož reprízu si můžete užít už 5.října v rousínovské Záložně! 


Děkujeme  obci Olšany za včerejší podporu a krásnou atmosféru při představení Císařova brázda. Sdílíme nakousnutí i k nám do zákulisí. A za tři týdny nás čeká další premiéra! Více informací již brzy.


Tak 20. divadelní sezóna oficiálně zahájena!! Děkujeme všem, kdo jste u toho byli s námi! Zároveň jsme do našich řad čestných členů D.A.V.A v pátek přivítali naši nejmilejší kostymérku a obrovskou podporu souboru, paní Marii Hýzlovou. 


Drazí naši diváci a příznivci. Pevně věříme, že se nás v pátek. 8.9., sejde plný sál! Už se na vás všechny moc těšíme! Na zahájení naší 20. divadelní sezóny přece nemůžete chybět! 


POZOR! POZOR! Pro milovníky piva a zpívajících "Daváků" je tu jedinečná příležitost zažít toto perfektní spojení! Pište si! Ve čtvrtek 7.9. od 17 hodin se potkáme za Petr Hauskrecht - Parní pivovar, na 3. ročníku Chmelobraní. Moderovat bude náš Jakub Libánek.


Pozor! Letos pro vás máme NOVINKU! Tuto sezónu si můžete zakoupit vstupenky dopředu na kterékoliv naše představení včetně vánočních koncertů!  


JAKUB KŘÍŽ PŘIPRAVIL PRO JUBILEJNÍ 20. DIVADELNÍ SEZÓNU NOVOU GRAFICKOU PODOBU LOGA